Тропічні ліси відновлюють за допомогою відходів кави

Тропічні ліси відновлюють за допомогою відходів кави

Міжнародна група дослідників із Гавайського університету, а також Вищої технічної школи (Цюрих, Швейцарія) дійшли висновку, що відходи кавового виробництва стимулюють зростання рослин. Вчені сподіваються, що їхні дослідження допоможуть відновити тропічні ліси.

Міжнародна група дослідників із Гавайського університету, а також Вищої технічної школи (Цюрих, Швейцарія) дійшли висновку, що відходи кавового виробництва стимулюють зростання рослин. Вчені сподіваються, що їхні дослідження допоможуть відновити тропічні риштування, пише Інформ-UA.

За даними видання Planet today, дослідники провели експеримент на двох запущених земельних ділянках Коста-Ріки (одна площею тридцять п'ять квадратних метрів, друга – сорок). Обидві ділянки було огороджено. Перший покрили шаром м'якоті кави півметра, другий ніяк не удобрювали.

кофе.jpg

Вже за два роки на «кавовій» ділянці вріс невеликий ліс, при цьому бур'яни їм не заважали, оскільки добриво заважало їхньому розвитку. Крім того, за даними вчених, покращилися показники складу ґрунту. Зокрема, виріс рівень вмісту азоту, також фосфору та вуглецю.

Вісімдесят відсотків обробленої відходами кави ділянки було покрито рослинністю. А от на другій ділянці цей показник становив лише двадцять відсотків. Причому дерева, які виросли на першій ділянці, «підбадьорені» кавою, були вчетверо вищими. На другому переважали пасовищні трави.

Вчені зазначають, що від їх відкриття буде подвійна користь. Мало того, що кавові відходи допоможуть відновити тропічні ліси, так ще вирішиться проблема з їх утилізацією.

Слід зазначити, що, за даними вчених, за минулий рік на планеті зникли мільйони гектарів тропічних лісів. Це на дванадцять відсотків більше, ніж позаминулого року. Особливо відчутними є ці втрати в Амазонці, також Південно-Східної Азії та Конго, де клімат більш вологий.

При цьому, за словами експертів, саме вологі тропічні ліси є особливо важливими щодо поглинання вуглекислого газу, вони допомагають боротися з глобальними кліматичними змінами. 2020 року зникли близько 4,2 мільйона гектарів цих лісів, вони могли б поглинути викиди майже шестисот мільйонів транспортних засобів.

Зникають ліси через масові вирубки, а також масштабні пожежі, які виникали в основному через людський фактор.

 

Автор материалу:

https://inform-ua.info/science/1617520234-tropycheskye-lesa-vosstanavlyvayut-s-pomoshchyu-otkhodov-kofe

Коментувати

Підтримати ресурс

Останні коментарі

Круто! Ждемо... кряка...

Автор: Дядюшка Угу

Це ж не його задача. Аудіодорожка готується за звичай в стороніх продуктах, які вже гарно...

Автор: admin

А українську він (чи вона?) розуміє?

Автор: Дядюшка Угу

Дяка! те що треба!

Автор: Вау

Поки готувався матеріал: В Adobe Premiere Pro інтегрували нейромережі Монтаж тепер простіше...

Автор: admin

А далі *опа. Це не нормально все, буквально репресивний утиск

Автор: Lada Y

Цікаво, а він нехоче розповісти як сама Польща і нашім, і вашим…

Автор: Дядюшка Угу

Підтримати ресурс


tganywaynews