"Серед країн ЄС залишаються розбіжності щодо заходів, спрямованих на так званий \"тіньовий флот\" Москви, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. Про це пише Financial Times"
Країни Європейського Союзу не можуть досягти згоди щодо заходів, спрямованих на "тіньовий флот" Росії, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. Про це повідомляє Financial Times.
Напередодні посли країн-членів ЄС обговорювали новий пакет санкцій проти РФ. Він включає заборону на реекспорт російського скрапленого природного газу. Це перший раз, коли ЄС офіційно націлюється на російські газові продукти. Один з учасників зустрічі назвав це "кроком вперед".
Два джерела, знайомі з ситуацією, повідомили, що існують розбіжності щодо масштабу заходів, але немає ідейного протистояння або безкомпромісних "червоних ліній".
Найбільш спірним питанням є посилення санкцій проти танкерів, які Росія використовує для транспортування сирої нафти. Ці танкеру мають неперевірену страховку та туманні структури власності.
Такі країни, як Греція, Кіпр і Мальта, виступають проти таких заходів. Вони стверджують, що це лише призведе до того, що судноплавні оператори вдадуться до ще більш непрозорих кроків, щоб приховати свій флот. Це, зрештою, збільшить ризик великої морської катастрофи, яка може завдати шкоди всій судноплавній галузі.
Окрім санкцій проти "тіньового флоту", запропонований пакет також включає:
- Індивідуальні санкції проти понад 100 осіб, причетних до депортації українців з окупованих територій та виробництва зброї.
- Заходи проти обходу санкцій, спрямовані на закриття лазівок в існуючих обмеженнях.
Очікується, що остаточне рішення щодо нового пакету санкцій буде прийнято найближчими днями.