США запровадили обмеження проти майже 40 китайських компаній

США запровадили обмеження проти майже 40 китайських компаній

"Уряд США в четвер, 9 травня, додав 37 китайських компаній до свого торговельного чорного списку, посилаючись на міркування національної безпеки. 11 із цих компаній, за заявою Вашингтона, пов'язані з інцидентом зі шпигунською повітряною кулею Китаю, яка пролетіла над Штатами минулого року"

Уряд США в четвер, 9 травня, додав 37 китайських компаній до свого торговельного чорного списку, посилаючись на міркування національної безпеки.

11 з цих компаній, за заявою Вашингтона, пов'язані з інцидентом зі шпигунською повітряною кулею Китаю, яка пролетіла над Штатами минулого року. Цим суб'єктам, включаючи компанії та дослідницькі установи, заборонено вести бізнес з американськими фірмами.

22 з 37 організацій потрапили до чорного списку через їхній зв'язок із зусиллями Китаю щодо вдосконалення квантових технологій. За даними Міністерства торгівлі США, вони також намагалися придбати товари американського походження для посилення квантового потенціалу Пекіна.

Деякі з цих компаній також пов'язані з просуванням ядерних програм Китаю або брали участь в експорті контрольованих товарів до Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.

"Сьогоднішні дії є ще одним рішучим кроком у вирішенні проблем, пов'язаних із Китайською Народною Республікою та її військовою модернізацією", - заявив заступник міністра торгівлі США з питань промисловості та безпеки Алан Естевез. Він додав, що Сполучені Штати повинні залишатися пильними, аби не допустити доступу таких організацій до американських технологій, які можуть бути використані для підриву національної безпеки США.

Нагадаємо, що китайська шпигунська повітряна куля була зафіксована над США в лютому минулого року. Цей інцидент став новою точкою напруги у відносинах між Штатами й Китаєм. Американські військові збили аеростат, що розлютило Пекін. Китай наполягав, що це був цивільний апарат, який використовувався для метеорологічних досліджень і випадково збився з курсу через сильний вітер.

Через кілька місяців після інциденту напруженість у відносинах між двома країнами поступово зменшилася. Високопосадовці США та Китаю відновили лінії зв'язку, а також відбулася зустріч лідерів двох країн Джо Байдена та Сі Цзіньпіна, які домовилися про врегулювання розбіжностей.

Тим не менш, адміністрація Байдена продовжує розглядати Китай як значну геополітичну загрозу. Розбіжності у відносинах між Вашингтоном і Пекіном зберігаються з низки питань, окрім квантових технологій, ядерної програми та експорту товарів до Росії.

Цей крок США свідчить про те, що Вашингтон налаштований рішуче протидіяти китайським технологічним амбіціям та захищати свої національні інтереси.

 

Коментувати

Підтримати ресурс

Останні матеріали

Останні коментарі

Круто! Ждемо... кряка...

Автор: Дядюшка Угу

Це ж не його задача. Аудіодорожка готується за звичай в стороніх продуктах, які вже гарно...

Автор: admin

А українську він (чи вона?) розуміє?

Автор: Дядюшка Угу

Дяка! те що треба!

Автор: Вау

Поки готувався матеріал: В Adobe Premiere Pro інтегрували нейромережі Монтаж тепер простіше...

Автор: admin

А далі *опа. Це не нормально все, буквально репресивний утиск

Автор: Lada Y

Цікаво, а він нехоче розповісти як сама Польща і нашім, і вашим…

Автор: Дядюшка Угу

Підтримати ресурс


tganywaynews