Прем’єр Норвегії Йонас Гар Стьоре оголосив, що Осло надасть Україні 1,1 мільярда крон (103 мільйони доларів), щоб допомогти відновити енергетичну інфраструктуру та забезпечити постачання електроенергії до наступної зими.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре оголосив про виділення Україні 1,1 мільярда крон (103 мільйони доларів США) на допомогу у відновленні енергетичної інфраструктури та забезпеченні постачання електроенергії до наступної зими.
Про це він повідомив у своєму виступі на другому дні Глобального саміту миру у Швейцарії, пише "Європейська правда".
За словами Стьоре, Осло веде тісний діалог з Києвом про те, як Україна може найбільш ефективно використати ці кошти.
"Самі українці мають найкраще уявлення про те, що потрібно", - зазначив він.
За новими оцінками, понад 50% енергетичних потужностей України було зруйновано внаслідок російських обстрілів.
"Росія здійснює масовані, систематичні атаки, щоб паралізувати енергосистему, але українці працюють вдень і вночі, щоб підтримувати життєво важливі поставки електроенергії для населення", - підкреслив Стьоре.
Він також повідомив, що вже ухвалив рішення про виділення 120 мільйонів крон на ремонтні роботи в Харківській області, яка останнім часом особливо сильно постраждала від російських атак.
Зокрема, за його словами, сонячні панелі будуть встановлені у семи пологових будинках та операційних у Харківській області.
Це не єдина допомога, яку Україна отримує від міжнародних партнерів для відновлення енергетики.
- Напередодні віцепрезидентка США Камала Гарріс оголосила про виділення Україні 1,5 мільярда доларів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Державний департамент.
- Раніше стало відомо про надання Британією Україні двосторонньої допомоги у розмірі до 242 мільйонів фунтів стерлінгів (майже $300 млн), зокрема для енергетичних потреб.
- Перед цим президент Володимир Зеленський заявив, що в України є план, як збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже цьогоріч і ще 4 гігават - протягом наступних років.
Всі ці кроки свідчать про те, що міжнародна спільнота готова допомагати Україні у відновленні енергетичної інфраструктури та протистояти російському енергетичному терору.
Важливо зазначити, що війна в Україні завдала величезної шкоди українській енергосистемі. За оцінками Світового банку, загальні збитки енергетичного сектору України сягають 75 мільярдів доларів.
Відновлення енергетичної інфраструктури України – це не просто питання забезпечення електроенергією. Це питання економічного розвитку та добробуту українського народу.