Російські окупаційні війська нещодавно просунулися поблизу Авдіївки, де увійшли в села Бердичі, Орлівка та, можливо, в Семенівку, а також на південний захід від Донецька, де окупанти мають просування у Новомихайлівці.
Українські військові на лінії фронту в Донецькій області (Фото:REUTERS/Oleksandr Ratushniak)
Російські окупаційні війська нещодавно просунулися поблизу Авдіївки, де увійшли в села Бердичі, Орлівка та, можливо, в Семенівку, а також на південний захід від Донецька, де окупанти мають просування у Новомихайлівці.
Про це йдеться у новому зведенні Інституту вивчення війни.
Авдіївський напрямок: геолоковані кадри, опубліковані 27 березня, свідчать, що росіяни нещодавно просунулися в межах села Бердичіна північний захід від Авдіївки) та в Орлівціна захід від Авдіївки). Російські «воєнкори» стверджували, що війська РФ також нібито увійшли в Семенівкуна північний захід від Авдіївки) й атакують українські позиції в населеному пункті, однак українські сили активно контратакують у цьому районі. Ще один російськийвоєнкор» стверджував, що окупанти нібито просунулися на 200 м на захід від Орлівки на західному березі річки Дурна, на 200 метрів на захід від Тоненькогосело на захід від Авдіївки), на 200 м у напрямку Уманськогона захід від Авдіївки), на 300 м на південь від Тоненького в бік Первомайськогона південний захід від Авдіївки), і на 100 метрів на південь від Невельськогона південний захід від Авдіївки). ISW не спостерігав візуального підтвердження цих тверджень. Позиційні бої тим часом тривали на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів та Семенівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки, Тоненького, Уманського; на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Невельського, Первомайського.
Наступ на захід і південний захід від Донецька: геолоковані кадри, опубліковані 27 березня, свідчать, що війська РФ нещодавно просунулися в центральних районах села Новомихайлівкасело на південний захід від Донецька і на північний схід від Вугледара). Позиційні бої тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки та Побєди.
Аналітики Інституту вивчення війни звернули увагу на новий звіт Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який підтвердив давні оцінки ISW щодо систематичних порушень Росією міжнародного права в галузі прав людини та гуманітарного права на окупованих територіях, а також щодо українських військовополонених. У звіті містяться нові висновки про жорстоке поводження Росії з українськими військовополоненими, засновані на інтерв'ю з 60 нещодавно звільненими українськими полоненими. Майже всі вони детально розповіли, як російські війська катували їх побиттям й електрошоком та погрожували стратою, а більше ніж половина опитаних зазнали сексуального насильства. Місія також повідомила, що має докази того, що росіяни стратили щонайменше 32 українських військовополонених у 12 різних інцидентах протягом звітного періоду (з 1 грудня 2023 року до 29 лютого 2024 року) і незалежно перевірила три таких страти. ISW нагадує, що спостерігав у відкритих джерелах докази кількох страт українських полонених протягом цього часу:
В ISW нагадують, що покарання та жорстоке поводження з полоненими є порушенням 3-ї статті Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. У звіті ООН також детально описано примусову русифікацію українського населення на окупованих територіях, включаючи нав’язування російської політичної, правової та адміністративної систем на окупованих територіях України.
В ISW констатують, що російські чиновники намагаються прив’язати США та Захід до ширшого колатерористичних» атак проти Росії після нападу на Крокус Сіті Холл — ймовірно, щоб посилити антизахідну риторику та зміцнити внутрішню підтримку війни в Україні. Зокрема Слідчий комітет і Генпрокуратура Росії 27 березня заявили, що розглянуть звернення Держдуми РФ з проханням про розслідування нібито участь США та Заходу у «фінансуванні» та «організації» терактів проти Росії. При цьому Слідчий комітет РФ, Генпрокуратура та депутати Держдуми прямо не згадують атаку на Крокус Сіті Хол. В ISW нагадують, що офіційні особи Кремля раніше прив’язували Україну та Захід до атаки на Крокус Сіті Хол, однак ще не висунули офіційних звинувачень. Аналітики вважають, що Кремль може утриматися від офіційних звинувачень [на адресу України та Заходу], оскільки всі наявні докази продовжують свідчити, що саме Ісламська державаІД),швидше за все, несе відповідальність за цю атаку. Однак, нагадують в ISW, російські чиновники регулярно описують удари України по законних військових цілях РФ на окупованій українській території та в Росії як нібитотероризм» і постійно стверджують, що західні держави буцімто допомагають організовувати ці удари. Отже, Кремль, ймовірно, прагне охопити ширші соціальні страхи та емоції росіян після нападу на Крокус Сіті Хол, щоб зобразити Україну, США та Захід як пряму терористичну загрозу Росії. Кремль, ймовірно, сподівається, що таке уявлення посилить внутрішню підтримку війни в Україні, а тому намагаються розширити його ширшим баченням того, що вони вважаютьтероризмом» проти РФ. Крім того, Кремль все ще може офіційно звинуватити Україну в атаці на Крокус Сіті Хол, якщо він вважатиме, що поточного наративу буде недостатньо, аби викликати внутрішню реакцію, на яку сподівається Москва.
Тим часом російська влада посилює правовий тиск на мігрантів у Росії після нещодавніх пропозицій чиновників РФ щодо посилення заходів проти спільнот мігрантів у відповідь на атаку у Крокус Сіті Холі. Російська служба BBC News повідомила, що після атаки значно збільшилася кількість справ про порушення правил в'їзду іноземних громадян у Росію. Зокрема російський адвокат, який часто працює з громадянами Таджикистану, розповів BBC, що лише 25 березня понад 100 людей чекали, поки московський районний суд розгляне їхні справи, і що особливо прискіпливо ставляться до мігрантів з Таджикистану. Представники таджицької діаспори в Росії очікують великої хвилі депортацій після нападу на Крокус Сіті Хол, пише BBC. Крім того, 27 березня російське інсайдерське джерело [Телеграм-канал ВЧК-ОГПУ] заявило, що московському МВСнегласний» наказне щадити» мігрантів і дозволили правоохоронцям діяти на власний розсуд. Йдеться про те, що до мігрантів будуть застосовуватисянайсуворіші заходи» у будь-якихспірних ситуаціях». 27 березня кремлівське агентство ТАСС повідомило, що російська поліція і Росгвардія провели рейд на складі Wildberries в ЕлектросталіМосковська область) для перевірки документів трудових мігрантів, а російський канал Baza повідомив, що російська влада під час рейду затримала 21 особу. В ISW прогнозують, що російська влада може продовжити практику рейдів на робочих місцях мігрантів і посилити репресії на пунктах перетину кордону, щоб тимчасово заспокоїти емоційні заклики про відплату після нападу на Крокус Сіті Хол.
РосіяКрокус Сіті ХолВійна Росії проти Українинаступ РФновий наступ РФДонецька областьРосійська пропагандаМігрантиТрудовые мигрантыІнститут вивчення війниISW
Матеріал: