"Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу №402, який регламентує роботу військово-лікарських комісій (ВЛК). Цей наказ набирає чинності 4 травня – одночасно з ухваленим 21 березня законом \"Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист\", який президент України Володимир Зеленський підписав 2 квітня (опублікований документ був 3 квітня)"
З 4 травня 2024 року в Україні набирають чинності оновлені правила роботи військово-лікарських комісій (ВЛК), що затверджені Міністерством оборони України у наказі №402. Ці зміни синхронізовані з прийнятим 21 березня та підписаним 2 квітня 2024 року Президентом України Володимиром Зеленським законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист" (опублікований 3 квітня).
Головні нововведення:
- Скасування категорії "обмежено придатний". Замість неї вводиться чітка градація придатності до військової служби:
- Повністю придатний: не має обмежень для проходження служби.
- Придатний до служби у:
- військових частинах забезпечення;
- територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП);
- вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ);
- навчальних центрах;
- закладах (установах);
- медичних підрозділах;
- підрозділах логістики;
- зв'язку;
- оперативного забезпечення;
- охорони.
- Придатний за окремими спеціальностями: наприклад, для вступу до ВВНЗ.
- Придатний для виконання специфічних завдань: визначається ВЛК.
- Обов'язкове повторне проходження ВЛК для осіб з категорією "обмежено придатний". Чоловіки віком 18-60 років, які до 4 травня 2024 року мали цю категорію, мають пройти медкомісію до 4 лютого 2025 року. Їм буде присвоєна одна з нових категорій придатності.
- Збереження двох основних висновків ВЛК: "придатний" або "непридатний".
Важливо:
- Особи, визнані придатними до служби у певних підрозділах, можуть бути мобілізовані у разі потреби в поповненні цих підрозділів.
- Нова градація придатності дає змогу більш чітко визначити можливість людини нести військову службу, враховуючи її стан здоров'я.