Блінкен попередить Китай про "каральні заходи" через постачання технологій до РФ – ЗМІ

Блінкен попередить Китай про "каральні заходи" через постачання технологій до РФ – ЗМІ

"Держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Китаю з 24 до 26 квітня має намір попередити про «каральні заходи» з боку Білого дому, якщо Пекін не припинить постачати до Росії військові технології та технології подвійного призначення. Про це пишуть західні ЗМІ"

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен планує висловити попередження про “репресивні дії” від Білого дому під час свого візиту до Китаю, який триватиме з 24 до 26 квітня, якщо Пекін не припинить поставки військових технологій та технологій подвійного призначення до Росії.

Західні ЗМІ повідомляють про це. Сполучені Штати та їх союзники, за словами Financial Times, стають “все більш непримиримими” через відмову Китаю припинити поставки до Росії технологій, які сприяють відновленню промислової бази - від мікросхем до двигунів для крилатих ракет. Інші країни “Групи семи” повідомили Вашингтон, що також планують порушити це питання з Китаєм або вже це зробили, розповів американський чиновник на умовах анонімності.

Після зустрічі міністрів закордонних справ країн “Групи семи” минулого тижня Блінкен заявив, що Китай робить “основний внесок” у підтримку російської оборонно-промислової бази. І хоча Китай, за словами Bloomberg, “не перетнув червону лінію” і не постачає Росії безпосередньо зброю чи боєприпаси, Блінкен планує попередити, що Вашингтон і його союзники єдині в їхній незгоді з роллю Пекіна у війні.

Про які “репресивні дії” йдеться, держсекретар США не уточнив, але, за даними кількох джерел FT, Білий дім розглядає запровадження санкцій проти китайських фінансових установ та інших організацій. Китай, за словами одного із джерел FT, дедалі більше стурбований можливістю запровадження санкцій проти своїх банків. Інший співрозмовник видання називає послання Блінкена “найчіткішим попередженням, яке США будь-коли передавали особисто китайським чиновникам”. У Держдепартаменті США відмовилися від коментарів.

Минулого тижня кілька західних видань із посиланнями на американських чиновників писали, що Китай допомагає нарощувати оборонну промисловість у Росії, надаючи безпілотні та ракетні технології, супутникові знімки та обладнання, тому Москва робить “найамбітніше розширення військового виробництва з часів СРСР”. У посольстві КНР у Вашингтоні заперечували постачання озброєнь будь-якій стороні російсько-української війни. За даними джерел FT, у 2023 році 90% чипів, що імпортуються Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків.

В останньому кварталі минулого року з Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.

Copyright © 2024 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Коментувати

Підтримати ресурс

Останні матеріали

Останні коментарі

Круто! Ждемо... кряка...

Автор: Дядюшка Угу

Це ж не його задача. Аудіодорожка готується за звичай в стороніх продуктах, які вже гарно...

Автор: admin

А українську він (чи вона?) розуміє?

Автор: Дядюшка Угу

Дяка! те що треба!

Автор: Вау

Поки готувався матеріал: В Adobe Premiere Pro інтегрували нейромережі Монтаж тепер простіше...

Автор: admin

А далі *опа. Це не нормально все, буквально репресивний утиск

Автор: Lada Y

Цікаво, а він нехоче розповісти як сама Польща і нашім, і вашим…

Автор: Дядюшка Угу

Підтримати ресурс


tganywaynews