У квітні порівняно з березнем Україна зменшила експорт електроенергії у 13 разів - до 12 тис. МВт-год, імпорт зріс на третину - до 223,9 тис. МВт-год.
У квітні Україна значно скоротила експорт електроенергії, водночас нарощуючи імпорт. Порівняно з березнем експорт зменшився в 13 разів, до 12 тис. МВт-год, тоді як імпорт зріс на третину, досягнувши 223,9 тис. МВт-год.
Причиною падіння експорту стали російські удари по енергетичній інфраструктурі. Через пошкодження об'єктів генерації та мереж Україна змушена була обмежити продаж електроенергії за кордон.
Незважаючи на значне скорочення, Україна продовжувала експортувати електроенергію до сусідніх країн. Основними покупцями української електроенергії у квітні були:
- Угорщина (36% або 4,2 тис. МВт-год)
- Молдова (33% або 4 тис. МВт-год)
- Румунія (20% або 2,4 тис. МВт-год)
- Словаччина (10% або 1,2 тис. МВт-год)
- Польща (1% або 0,1 тис. МВт-год)
Щодо імпорту, то він виріс на 33% порівняно з березнем. Найбільше електроенергії Україна імпортувала з:
- Угорщини (44% або 97,7 тис. МВт-год)
- Румунії (21% або 48 тис. МВт-год)
- Словаччини (19% або 43,3 тис. МВт-год)
- Молдови (9% або 20,4 тис. МВт-год)
- Польщі (7% або 14,5 тис. МВт-год)
Зміна структури балансу електроенергії в Україні свідчить про вплив війни на енергетичний сектор країни. Україна, яка до війни була експортером електроенергії, зараз змушена частково задовольняти власні потреби за рахунок імпорту.
Ситуація в енергетиці залишається складною, але Україна вживає заходів для її стабілізації. Зокрема, проводяться ремонтні роботи на пошкоджених об'єктах, шукаються альтернативні джерела постачання електроенергії, ведеться робота над синхронізацією української енергосистеми з європейською.